CZ a SK stanice

25 let individuálního satelitního příjmu televize v Evropě

Neděle 11. prosince 1988 se zapsala nesmazatelně do historického kalendáře příjmu rozhlasu a televize. Tento den vypustila tehdy neznámá soukromá lucemburská společnost SES Astra na oběžnou dráhu kolem Země komunikační družici Astra 1A. Byl to první satelit s vysokým výkonem s ozářením pro Evropu, který umožnil vysílat signál DTH (direkt to home - přímo domů) pro malé domácí paraboly (60-80 cm), a změnil tímto dostupnost satelitního vysílání.

CS Link a Skylink - plánované změny parametrů satelitního vysílání v únoru 2014

Česko-slovenské satelitní platformy CS Link a Skylink informovaly v závěru roku o připravované změně parametrů vysílání, ke které dojde v únoru 2014.

Sat info 01/2014

Vítám všechny zájemce o novinky ve vysílání televizí a rádií ze satelitního orbitu v novém roce 2014. Od tohoto příspěvku budu do bloku Krátce, stručně a aktuálně ke změnám na satelitním orbitu zařazovat i více „satelitního DXingu“. Tedy informace o zajímavých stanicích mimo nejčastěji sledované orbitální pozice, na jejichž příjem bude muset satelitní fanoušek vydat více úsilí, mít lepší technické vybavení včetně podmínek v místě příjmu (lokace, otevřený horizont, prostorové možnosti pro větší paraboly apod.), a také i trochu toho štěstí, což k našemu hobby určitě patří. Vždyť jak se říká „štěstí přeje připraveným“. Budu rád, když do této rubriky přispějete i vy nějakým vaším zajímavým úlovkem. Nebudu ale samozřejmě zapomínat ani na změny na komerčních satelitech, které budou dostupné většině satelitních diváků na běžné receivery…

Sat info 11-12/2013

Krátce, stručně a aktuálně ke změnám na satelitním orbitu, ke kterým došlo v průběhu měsíce listopadu a na začátku prosince...

Odpojování programů od systémů CryptoWorks!

Provozovatel česko-slovenských satelitních platforem Skylink a CS Link, společnost M7 Group, informovala na konci listopadu o odpojování programů od systémů CryptoWorks. Proces plánovaného útlumu systému podmíněného přístupu CryptoWorks vstoupil dne 26. 11. 2013 do své závěrečné fáze postupného odpojování programů na dosud nevyměněných dekódovacích kartách.

Sat info 10/2013

Krátce, stručně a aktuálně ke změnám na satelitním orbitu, ke kterým došlo v průběhu měsíce října a na začátku listopadu...

Dr. Dish TV se změnila na TecTime TV

Multimediální kanál Dr. Dish TV, který vysílá ze satelitu Astra 1L na orbitální pozici 19,2° východně, získal v pondělí 16. 9. 2013 nový název TecTime TV. Podle vlastního sdělení televize jsou cílovou skupinou finální uživatelé, kteří se zajímají o multimédia, techniku pro domácnost a energie.

Programy skupiny POHODA v nabídce Skylinku

Provozovatel česko-slovenské satelitní platformy Skylink, společnost M7 Group zařadil do platformy programy skupiny POHODA. V pondělí 9. 9. 2013 začalo oficiální vysílání tří programů tzv. skupiny POHODA, tedy programů RELAX, REBEL a RETRO.

Sat info 08/13

Krátce, stručně a aktuálně ke změnám na satelitním orbitu, ke kterým došlo v průběhu měsíce července, srpna a na začátku září...

DIGI Slovakia sa 1. septembra 2013 stala členom Skupiny Slovak Telekom

Skupina Slovak Telekom sa 1. septembra 2013 rozšírila o ďalšieho člena – DIGI Slovakia. Slovak Telekom získal 100% podiel v spoločnosti, ktorá bude naďalej fungovať ako samostatná právna entita a nová dcérska firma.

Televize Slovak Sport 2 v platformě DIGI TV

Slovenská tematická stanice Slovak Sport 2 vysílá od konce srpna v platformě DIGI TV ze satelitu Thor 10-02 (Intelsat 10-02) na orbitální pozici 1,0 st.

Dětský kanál ČT :D a kulturní stanice ČT art odstartovaly na Astře 3B

V sobotu 31.8.2013 přesně o 6:00 hod. (SELČ) odstartoval nový dětský program ČT :D. Na satelitu jej zatím naladíme jen v platformách Skylink, CS Link a T-Mobile Televize (pozor - pouze na kartách ICE a Irdeto!) na transponderu č. 14 na Astře 3B na orbitální pozici 23,5 st. východně. Poslední prázdninovou sobotu - 31. 8. 2013, ve 20:00 hod. (SELČ) odstartoval na stejné programové pozici i nový kulturní a umělecký program ČT art. Na satelitu jej také zatím naladíme pouze v platformách Skylink, CS Link a T-Mobile Televize (opět pouze na kartách ICE a Irdeto) na transponderu č. 14 na Astře 3B na orbitální pozici 23,5 st. východně. Kulturní kanál ČT art vysílá denně v čase 20:00 – 06:00 hodin.

DIGI TV v ČR přináší rumunské RCS&RDS nadprůměrný zisk

Zajímavé informace přinesl 23. 8. 2013 web "BOROVAN.CZ - Nejlepší showbyznysové zprávy". Pod titulkem Satelitní Digi TV přinesla Rumunům nadprůměrný zisk uvádí, že společnost DIGI Czech Republic, platforma s druhým největším počtem abonentů satelitního DTH příjmu v České republice, loni i přes pokles tržeb dosáhla zisku ve výši 101 milionů Kč.

Slovak Telekom odkúpi 100% podiel DIGI Slovakia a začlení ju do svojej skupiny

Akvizícia prinesie viac možností pre slovenských zákazníkov TV služieb. Táto akvizícia rozšíri telekomunikačnú skupinu Slovak Telekom o ďalšieho významného člena. Popri spoločnostiach Zoznam a Zoznam Mobile orientovaných na on-line obsah a PosAm s ICT službami posilní skupina svoju pozíciu v segmente TV služieb.

Sat info 05/2013

Krátce, stručně a aktuálně ke změnám na satelitním orbitu, ke kterým došlo v průběhu měsíce května a na začátku června...

freeSAT spúšťa na Slovensku program Dajto

Od 1. júna 2013 majú všetci zákazníci na Slovensku s balíkom freeSAT medium alebo freeSAT medium karta možnosť užívať si kanál Dajto od TV Markíza. Spoločnosť UPC DTH týmto napĺňa svoj záväzok poskytovať zákazníkom tú najlepšiu programovú ponuku. Pridanie tohto kanálu zvyšuje lokálny obsah v programovej ponuke, ktorá v balíkoch freeSAT medium a freeSAT medium karta obsahuje celkovo viac ako 70 kanálov.

freeSAT rozšířil svoji nabídku v České republice o Prima ZOOM

Společnost UPC DTH S.à r.l., přední poskytovatel satelitního televizního vysílání ve střední a východní Evropě, rozšiřuje nabídku své služby freeSAT o stanici Prima ZOOM. Zákazníci v České republice využívající balíčky freeSAT medium nebo freeSAT medium karta mají možnost sledovat oficiálně od 1. června 2013 stanici Prima ZOOM televize Prima.

Konec karet CryptoWorks se blíží - Skylink zasílá kartu Výměna M7 zákazníkům na dobírku

V zájmu urychlení procesu výměny starých karet CryptoWorks odeslal Skylink vybranému segmentu svých zákazníků dopis (vložený do zvláštního čísla magazínu Skylink), ve kterém je informuje o odeslání karty Výměna M7 na dobírku.

Sat info 04/2013

Krátce, stručně a aktuálně ke změnám na satelitním orbitu, ke kterým došlo v průběhu měsíce dubna a na začátku května...

Travel Channel HD v platformě freeSAT by UPC Direct na Thoru 5

V úterý 30. 4. 2013, začal v platformě freeSAT by UPC Direct vysílat oblíbený dokumentární kanál Travel Channel HD v češtině (a v originálním anglickém a také maďarském audiu). Oficiální start proběhl 1. 5. 2013.


Ing. Václav Hrubec

Mírová 576
CZ - 768 21 Kvasice

tlf:
+420602772492
+420777677776
CZ: dnes: Drahomíra zítra: ČeněkSK: dnes: Kamila zajtra: Dušana
Personalizace

Nastavit barvu:

Vyhledávání

Rubriky
Linky
Alternativní verze: Ostatní linky:

© VHR, 1997 - 2018, Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem - All rights reserved!