70 % Čechů má doma pro sledování televizního programu více než jedno zařízení, většina uživatelů se dívá na televizi více než hodinu denně

Print Verze pro tisk
Print Doporuč známému
04.12.2018 16:25
SatInfo - Satmagazín

Jak vyplynulo z výsledků průzkumu realizovaného pro značku SES ASTRA, 85 % uživatelů stráví sledováním televize minimálně hodinu každý den. Dvě hodiny tráví před obrazovkou 33 % lidí, největší procento diváků (37 %) si užívá televizní program 3–4 hodiny a zbylých 13 % se dívá více než čtyři hodiny denně. Neustále se také zvyšuje množství domácností, které mají větší počet zařízení, na nichž lze televizní vysílání sledovat.

Více než jeden přijímač má celých 70 % Čechů, ještě v loňském roce jich bylo 68 %. Suverénně nejvíc vedou televizory, minimálně jeden má doma 98 % respondentů. 34 % využívá ke sledování televize notebook, zhruba každý pátý si ji pouští na počítači (22 %) nebo mobilním telefonu (21 %) a 13 % k těmto účelům využívá tablet.

„Notebook jako druhý přijímač využívají nejčastěji lidé ve věku 18–34 let, věková skupina 24–34 let oproti tomu nejvíce upřednostňuje chytré mobilní telefony. Klasickému počítači zase dávají častěji přednost muži než ženy. Přes všechny tyto změny je klasický velký televizor stále hlavním zábavným centrem pro celou rodinu,“ upřesňuje výsledky průzkumu Martin Ornass-Kubacki, viceprezident a regionální ředitel společnosti SES Video CEE.

Co se samotného televizního obsahu týče, nejméně spokojeni jsou diváci, kteří přijímají televizní signál prostřednictvím pozemního vysílání. Celé třetině z nich se jeví programová nabídka jako nezajímavá. Pro ostatní uživatele je aktuální televizní program výrazně přitažlivější, za zajímavý jej označilo více než 80 % respondentů jak z řad uživatelů kabelové televize, tak ze skupin diváků IPTV či satelitního vysílání.

Satelitních operátorů se týkala i jedna z dalších otázek výzkumu. V tuzemsku se nejvíce do povědomí televizních uživatelů zapsaly satelity ASTRA, které jako svou odpověď uvedlo 49 % z celkového počtu respondentů, což je zároveň 59 % těch, kteří sami satelitní signál přijímají.

„Na skutečnosti, že ASTRA je známá téměř mezi polovinou tuzemských televizních uživatelů, má významný podíl také Skylink, který je největší satelitní platformou u nás. Do 72 % českých domácností jej totiž dodává právě prostřednictvím družic ASTRA,“ uzavírá Martin Ornass-Kubacki.


Marek Němec, Head of Client Services, PR agentura Weber Shandwick, 4. 12. 2018


Ulož odkaz na: linkuj.cz | jagg.cz | zalinkuj.cz | vybrali.sme.sk | del.icio.us

Ing. Václav Hrubec

Mírová 576
CZ - 768 21 Kvasice

tlf:
+420 602 772 492
CZ: dnes: Alena zítra: AlanSK: dnes: Ľubomír zajtra: Mojmír
Personalizace

Nastavit barvu:

Vyhledávání

Rubriky
Linky
Alternativní verze: Ostatní linky:

© VHR, 1997 - 2020, Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem - All rights reserved!