Česká televize ve vysokém rozlišení: ČT HD vyhrazená pro Jedničku

Print Verze pro tisk
Print Doporuč známému
03.03.2012 11:27
SatInfo - CZ a SK stanice - Satmagazín

ČT HD od 1. 3. 2012 přestala přepínat mezi programovými okruhy ČT1, ČT2 a ČT4. Natrvalo bude vysílat Jedničku ve vysokém rozlišení. Česká televize tak vychází vstříc divákům, kteří preferují vysoké rozlišení obrazu. Na základě jejich ohlasů se od začátku března upravil systém ČT HD, distribuční cesty pro vysílání České televize v HD kvalitě.

IMG
ČT HD bylo do konce února společnou platformou pro vysílání Jedničky, Dvojky a sportovní Čtyřky ve vysokém rozlišení, přičemž mezi zmíněnými programovými okruhy se přepínalo podle toho, který z nich zrovna nabízí pořad v nativním vysokém rozlišení. O půlnoci z 29. 2. 2012 na 1. 3. 2012 nastala změna a ČT HD je nyní natrvalo vyhrazené Jedničce. Úprava znamená pro diváky především zpřehlednění. Z ČT HD se tak prakticky stala ČT1 HD. Pokud lidé tento kanál naladí na svých přijímačích, mohou si jej bez obav uložit na předvolbu, na níž očekávají příjem Jedničky České televize. Od začátku března pak pod daným číslem předvolby najdou ČT1 neustále, trvale ve vysokém rozlišení.

Své vysílání ve vysokém rozlišení – ČT HD, od 1. 3. 2012 ČT1 HD – Česká televize zajišťuje primárně v satelitní digitální distribuci z družice Astra 3B na pozici 23,5° východně.

Lze jej přijímat také v rámci zemského digitálního vysílání sítě 4 (dosud pouze experimentální negarantovaný provoz komerčního provozovatele, pro příjem je potřeba pokročilý digitální televizor či set-top-box DVB-T MPEG-4) a ČT HD do své distribuce přebírají také někteří komerční kabeloví a IPTV operátoři (také tyto distribuční cesty neprovozuje Česká televize, proto nemůže garantovat rozsah služeb a jejich technickou úroveň).


(Zdroj: Michaela Fričová, tisková mluvčí ČT, upraveno a zkráceno)


Ulož odkaz na: linkuj.cz | jagg.cz | zalinkuj.cz | vybrali.sme.sk | del.icio.us

Ing. Václav Hrubec

Mírová 576
CZ - 768 21 Kvasice

tlf:
+420 602 772 492
CZ: dnes: Alena zítra: AlanSK: dnes: Ľubomír zajtra: Mojmír
Personalizace

Nastavit barvu:

Vyhledávání

Rubriky
Linky
Alternativní verze: Ostatní linky:

© VHR, 1997 - 2020, Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem - All rights reserved!