Chello CE: Ruské stanice vstupují do Čech

Print Verze pro tisk
Print Doporuč známému
07.04.2012 12:24
SatInfo

Mediální společnost Chello Central Europe ve svém březnovém newsletteru oznámila, že do jejího portfolia přibyly dvě nové stanice - RTV International (RTVi) a NTV Mir.

RTV International (RTVi) byla první a je i dnes jediná nezávislá rusko-jazyčná televizní společnost, která uniká vlivu ruské vlády a její cenzuře. Teď, v samém začátku třetího milénia může být pyšná, že vždy udržovala a stále udržuje vysoké standardy ruské nezávislé televizní tvorby.

Projekt RTVi se skládá ze šesti různých stanic, vysílajících v původním jazyce, určených pro různé cílové skupiny a věkové kategorie. Hlavním cílem je informovat a bavit. Jsou to programy RTVi (plnoformátový), Nashe Kino (vysílá ruské filmy), Detskiy Mir (pro děti, hodně ruské animace, ale i hrané tvorby), Teleklub a Mir Seriala (ruské seriály, přičemž ty novější jdou na tom druhém jmenovaném) a Shanson TV (hudební, s ruskými písničkami a interprety). Vysílání pěti programů je šířeno přes Eutelsat – Hot Bird 8, jen Shanson přichází z AMOSU 3.

NTV Mir má své pevné místo mezi programy vysílajícími v ruském jazyce. Je to mezinárodní verze kanálu NTV. Vysílá 20 hodin denně ze satelitu Sirius-4. Obsah tvoří zprávy, informace, zábava, filmy. Díky NTV MIR mají rusky hovořící diváci na celém světě již řadu let možnost sledovat své oblíbené programy.

IMG
Chello Central Europe je jednou z vedoucích mezinárodních firem v oblasti vysílání, distribuce a zastupování tematických televizních stanic se zaměřením na trh střední a východní Evropy. Chello Central Europe je podnikatelskou jednotkou v rámci skupiny Chellomedia – přední mezinárodní mediální společnosti a evropské obsahové divize společnosti Liberty Global, Inc.

Současné portfolio Chello Central Europe v Česku a na Slovensku zahrnuje stanice SPORT1, SPORT2, SportM, Minimax (pro děti), Spektrum (dokumenty), TV Paprika (gastronomie), Spektrum Home (bydlení) a společný podnik s MGM (filmy). Kromě tematických kanálů společnost dále provozuje firmu Atmedia se sídlem v Polsku, zajišťující prodej reklamních časů. Aktuálně působí také v Česku a v Maďarsku.

Vedle toho Chello Central Europe obchodně a distribučně zastupuje okolo 20 zahraničních tematických stanic a televizních společností, mj. Da Vinci Learning, Da Vinci U, Fine Living (FL), Zone Romantica, Zone Reality, JimJam, Extreme Sports Channel, History, Hustler TV, Daring!TV nebo Bloomberg, RTV International a NTV Mir. Internet:. www.chellocentraleurope.com.


(Zdroj: Petra Zemínová, Chello CE)


Ulož odkaz na: linkuj.cz | jagg.cz | zalinkuj.cz | vybrali.sme.sk | del.icio.us

Ing. Václav Hrubec

Mírová 576
CZ - 768 21 Kvasice

tlf:
+420 602 772 492
CZ: dnes: Alexandr zítra: LumírSK: dnes: Alexander zajtra: Zlatica
Personalizace

Nastavit barvu:

Vyhledávání

Rubriky
Linky
Alternativní verze: Ostatní linky:

© VHR, 1997 - 2020, Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem - All rights reserved!