SES Astra vyzývá španělskou vládu k rozšiřování DVB-T

Print Verze pro tisk
Print Doporuč známému
17.11.2013 17:25
SatInfo - Ostatní

Satelitní operátor SES vyzval španělskou vládu, aby uspořádala nové veřejné tendry na rozšíření DVB-T do izolovaných oblastí po celé zemi. Tento krok si klade za cíl zabránit, aby odlehlé španělské oblasti, kde žije asi 1,2 miliónů obyvatel, zůstaly bez programů DVB-T po rozhodnutí Evropské komise, která se vymezila proti státní dotaci na DVB-T a zavázala vládu uhradit 260 miliónů Eur.

Generální ředitel SES Astra Španělsko, pan Luis Sahún, řekl, že rozhodnutí Evropské komise vedlo ke vzniku „nové krajiny“, kde „uživatelé budou mít přístup ke všem různým televizním vysílacím technologiím“ a dodal, že „satelit se stane jednou z klíčových technologií ve vysílání moderních digitálních televizních služeb“.

Pro SES Astra a další satelitní operátory by mohly vzniknout nové podnikatelské příležitosti, protože podle zákona veřejnoprávní a privátní televizní vysílatelé jsou povinni pokrýt DVB-T službami 98 % a respektive 96 % Španělska.

Pan Sahún také uvedl, že zveřejnění tzv. digitální dividendy a nedostatek kmitočtů pro DVB-T umožní satelitním společnostem, aby se staly předními hráči na trhu distribuce moderních televizních služeb (HD, 4K, 3D).


Zdroj: SES, Václav Hrubec, 17. 11. 2013


Ulož odkaz na: linkuj.cz | jagg.cz | zalinkuj.cz | vybrali.sme.sk | del.icio.us

Ing. Václav Hrubec

Mírová 576
CZ - 768 21 Kvasice

tlf:
+420 602 772 492
CZ: dnes: Jonáš zítra: VáclavSK: dnes: Cyprián zajtra: Václav
Personalizace

Nastavit barvu:

Vyhledávání

Rubriky
Linky
Alternativní verze: Ostatní linky:

© VHR, 1997 - 2021, Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem - All rights reserved!