Vrtulník usadil na Bukovou horu anténu pro digitální vysílání

Print Verze pro tisk
Print Doporuč známému
25.05.2007 10:52
Ostatní

(Praha, 25. května2007) Akciová společnost RADIOKOMUNIKACE dnes osadila radiokomunikační objekt Buková hora novým UHF anténním systémem, který bude zajišťovat digitální vysílání. Vysílání tak pokryje DVB-T signálem území od středních Čech po severozápadní hranici s Německem.

Čtyřtunový kolos na vrchol Bukové hory dopravil speciální dvourotorový vrtulník s vysokou nosností a stabilitou, nutný pro přesné uložení břemene. Létající jeřáb dopravil jednotlivé díly antény o výšce cca 20 metrů a o průměru 1,6 metru, na místo přesně podle určeného harmonogramu.

„Jsme rádi, že operace proběhla bez problémů,“ prohlásil dnes Ing. Martin Roztočil, ředitel úseku vysílacích služeb společnosti RADIOKOMUNIKACE a.s. „Instalace anténního tělesa v nadmořské výšce 622 metrů nad mořem a 205 metrů nad terénem patří k nejnáročnějším a nejrizikovějším procesům při obnově technologií“ doplnil Roztočil.

Nový anténní systém o maximálním výkonu 100kW (50 dBW) bude z Bukové hory šířit digitální vysílání na 58. kanále s kmitočtem 770 MHz. Signál pokryje více než 1 milion obyvatel zejména v severních Čechách.

Vysílač zajistí vedle digitálního vysílání také souběžné šíření analogového signálu. Použitá horizontální polarizace umožní divákům ve většině případů použít již nainstalovanou přijímací anténu a ke svému stávajícímu přijímači doplnit pouze set-top box. České radiokomunikace se tak snaží divákům minimalizovat náklady a celkově zjednodušit proces přechodu na digitální vysílání v Ústeckém kraji.


Tisková zpráva RADIOKOMUNIKACE a.s., 25.5.2007


Ulož odkaz na: linkuj.cz | jagg.cz | zalinkuj.cz | vybrali.sme.sk | del.icio.us

Ing. Václav Hrubec

Mírová 576
CZ - 768 21 Kvasice

tlf:
+420 602 772 492
CZ: dnes: Bořek zítra: MarkétaSK: dnes: Nina zajtra: Margita
Personalizace

Nastavit barvu:

Vyhledávání

Rubriky
Linky
Alternativní verze: Ostatní linky:

© VHR, 1997 - 2020, Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem - All rights reserved!