Vítejte na České satelitní stránce VHR!

Print Verze pro tisk
Print Doporuč známému

Česká satelitní stránka VHR vstoupila do dvacátého třetího roku na internetu.

Za tu dobu ji na adresách www.vhr.cz, www.vhr.sk a www.vhr.eu navštívilo stovky tisíc čtenářů, zajímající se o satelitní techniku, nové receivery i další komponenty, změny na satelitním orbitu i o vysílání televizí a rádií v našich mateřštinách.

Někteří se nechali inspirovat nabídkou v tehdejším Satmagazínu a objednali si komponenty či domluvili montáž kompletů. Řada návštěvníků využila i rozcestníky v rubrice web watch k návštěvě dalších odborných serverů s touto tematikou na internetu. Vyhledávané byly přehledy frekvencí televizí a rádií na družicích s každodenní aktualizací z databáze Satco DX, které umožňovaly jednoduchý export do některých satelitních přijímačů.

Na střeše u autora této stránky
Z původně osobní stránky satelitního experta (jak se trochu neskromně dovolím zařadit :-)) přešel web na měsíční a později čtrnácti denní zpravodajství. Přetlak aktuálních informací ale byl tak velký, že jsem s kolegy na Slovensku před osmnácti lety rozjel úspěšný projekt společného zpravodajského webu - Česko-slovenské satelitní domény satCentrum, na kterou později navázal další společný projekt tvCentrum. Česká satelitní stránka VHR se poté transformovala na více subjektivněji zaměřené stránky magazínového typu s příspěvky v dnes populárním stylu BLOGu.

Za třiadvacet roků prošla Česká satelitní stránka VHR jen jednou významnější změnou designu a tak už nevyhovovala zejména v přehlednosti a možnosti vyhledávání. Pokud byla potřeba se vrátit k starším příspěvkům, bez databázového vyhledávání dalo „prokousání se“ více jak stovkou měsíčních rubrik určitě dost zabrat. Chyběly moderní funkce jako jsou RSS exporty, zpětná komunikace se čtenáři probíhala jen na Návštěvní knize, což bylo pro takto přátelsky koncipovaný web poněkud málo.

Proto jsem uvítal ochotu mého dlouholetého přítele a zkušeného programátora Marka před dvěma roky ke kompletní přestavbě těchto stránek na moderním linuxovém řešení s PHP5 a databází MySQL. Jak se tento redesign povedl můžete posoudit dále...

Celkový pohled na satelitní paraboly na střeše
Rozhodně uvítám vaše připomínky, poznámky a náměty, které mě pomohou v dalším rozvoji těchto stránek. Napsat je můžete buď do kontaktního formuláře, nebo, pokud chcete, aby byly volně přístupné a já se k nim veřejně vyjádřil, v mojí Návštěvní knize.

Za vaše názory předem děkuji!

V roce 2020 budu do bloku Krátce, stručně a aktuálně ke změnám na satelitním orbitu zařazovat i více „satelitního DXingu“. Tedy informace o zajímavých stanicích mimo nejčastěji sledované orbitální pozice, na jejichž příjem bude muset satelitní fanoušek vydat více úsilí, mít lepší technické vybavení včetně podmínek v místě příjmu (lokace, otevřený horizont, prostorové možnosti pro větší paraboly apod.), a také i trochu toho štěstí, což k našemu hobby určitě patří. Vždyť jak se říká „štěstí přeje připraveným“. Budu rád, když do této rubriky přispějete i vy nějakým vaším zajímavým úlovkem. Nebudu ale samozřejmě zapomínat ani na změny na komerčních satelitech, které budou dostupné většině satelitních diváků na běžné receivery…...

Přeji vám, ať se vám Česká satelitní stránka líbí, a ať zde najdete řadu užitečných informací a rad.


V Kvasicích, 30. 12. 2019, Václav Hrubec


Ulož odkaz na: linkuj.cz | jagg.cz | zalinkuj.cz | vybrali.sme.sk | del.icio.us

Ing. Václav Hrubec

Mírová 576
CZ - 768 21 Kvasice

tlf:
+420 602 772 492
CZ: dnes: Jáchym zítra: PetraSK: dnes: Leonard zajtra: Milica
Personalizace

Nastavit barvu:

Vyhledávání

Rubriky
Linky
Alternativní verze: Ostatní linky:

© VHR, 1997 - 2022, Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem - All rights reserved!