Satmagazín

PF 2019

Ať je pro vás všechny nový rok 2019 lepší, jak ten odcházející, ať je u nás i nadále mír a ať se často potkáváme na tomto (nejen) satelitním webu!

Spokojené a klidné vánoční svátky!

Přeji všem spokojené a klidné vánoční svátky, hodně pohody a splnění všech přání! Václav Hrubec

70 % Čechů má doma pro sledování televizního programu více než jedno zařízení, většina uživatelů se dívá na televizi více než hodinu denně

Z výsledků průzkumu pro SES ASTRA vyplývá, že 85 % uživatelů stráví sledováním TV minimálně hodinu každý den, dvě hodiny tráví před obrazovkou 33 % lidí, největší procento diváků (37 %) se dívá 3–4 hodiny a zbylých 13 % víc než čtyři hodiny denně. Neustále se zvyšuje množství domácností, které mají větší počet zařízení, na nichž lze televizní vysílání sledovat.

25 let individuálního satelitního příjmu televize v Evropě

Neděle 11. prosince 1988 se zapsala nesmazatelně do historického kalendáře příjmu rozhlasu a televize. Tento den vypustila tehdy neznámá soukromá lucemburská společnost SES Astra na oběžnou dráhu kolem Země komunikační družici Astra 1A. Byl to první satelit s vysokým výkonem s ozářením pro Evropu, který umožnil vysílat signál DTH (direkt to home - přímo domů) pro malé domácí paraboly (60-80 cm), a změnil tímto dostupnost satelitního vysílání.

CS Link a Skylink - plánované změny parametrů satelitního vysílání v únoru 2014

Česko-slovenské satelitní platformy CS Link a Skylink informovaly v závěru roku o připravované změně parametrů vysílání, ke které dojde v únoru 2014.

Sat info 01/2014

Vítám všechny zájemce o novinky ve vysílání televizí a rádií ze satelitního orbitu v novém roce 2014. Od tohoto příspěvku budu do bloku Krátce, stručně a aktuálně ke změnám na satelitním orbitu zařazovat i více „satelitního DXingu“. Tedy informace o zajímavých stanicích mimo nejčastěji sledované orbitální pozice, na jejichž příjem bude muset satelitní fanoušek vydat více úsilí, mít lepší technické vybavení včetně podmínek v místě příjmu (lokace, otevřený horizont, prostorové možnosti pro větší paraboly apod.), a také i trochu toho štěstí, což k našemu hobby určitě patří. Vždyť jak se říká „štěstí přeje připraveným“. Budu rád, když do této rubriky přispějete i vy nějakým vaším zajímavým úlovkem. Nebudu ale samozřejmě zapomínat ani na změny na komerčních satelitech, které budou dostupné většině satelitních diváků na běžné receivery…

Odpojování programů od systémů CryptoWorks!

Provozovatel česko-slovenských satelitních platforem Skylink a CS Link, společnost M7 Group, informovala na konci listopadu o odpojování programů od systémů CryptoWorks. Proces plánovaného útlumu systému podmíněného přístupu CryptoWorks vstoupil dne 26. 11. 2013 do své závěrečné fáze postupného odpojování programů na dosud nevyměněných dekódovacích kartách.

Skupina SES plánuje vysílání v módu 4K/Ultra-HD

Pan Romain Bausch, generální ředitel lucemburského satelitního operátora SES, byl v listopadu velmi konkrétní ohledně pravděpodobného rozvoje služeb v 4K/Ultra-HD. Zatímco zkušební vysílání již běží na satelitech skupiny SES, pan Bausch řekl, že od roku 2014 očekává spuštění (řádného) vysílání 4K pro uživatele.

DIGI Slovakia sa 1. septembra 2013 stala členom Skupiny Slovak Telekom

Skupina Slovak Telekom sa 1. septembra 2013 rozšírila o ďalšieho člena – DIGI Slovakia. Slovak Telekom získal 100% podiel v spoločnosti, ktorá bude naďalej fungovať ako samostatná právna entita a nová dcérska firma.

DIGI TV v ČR přináší rumunské RCS&RDS nadprůměrný zisk

Zajímavé informace přinesl 23. 8. 2013 web "BOROVAN.CZ - Nejlepší showbyznysové zprávy". Pod titulkem Satelitní Digi TV přinesla Rumunům nadprůměrný zisk uvádí, že společnost DIGI Czech Republic, platforma s druhým největším počtem abonentů satelitního DTH příjmu v České republice, loni i přes pokles tržeb dosáhla zisku ve výši 101 milionů Kč.

Vysílání HD+ skupiny SES je už dostupné ve 3 miliónech domácností

Zakódovaná služba HD+ ve vysokém rozlišení v Německu vykazuje neustálý pokrok. Poslední údaje skupiny SES (do 31. 3. 2013) ukazují, že nyní má 1,1 miliónů předplatitelů a od 31. 12. 2012 došlo ke zvýšení o 158 768 tisíc klientů (tehdejší celkový počet klientů byl 944 933 tisíc). To představuje nárůst o 17 % během čtvrtletí.

Euronews už aj v maďarčine

Euronews, viacjazyčný medzinárodný spravodajský televízny kanál, pridal do svojej ponuky jazykových mutácii ďalší nový jazyk. Od 30. mája 2013 euronews vysiela aj v maďarčine a to 24/7. Je to v poradí 13. jazyková audio stopa v rámci kanálu EuroNews.

Konec karet CryptoWorks se blíží - Skylink zasílá kartu Výměna M7 zákazníkům na dobírku

V zájmu urychlení procesu výměny starých karet CryptoWorks odeslal Skylink vybranému segmentu svých zákazníků dopis (vložený do zvláštního čísla magazínu Skylink), ve kterém je informuje o odeslání karty Výměna M7 na dobírku.

Japonsko: televize s rozlišením 8K do roku 2020

Japonské ministerstvo vnitra a telekomunikací stanovilo harmonogram přechodu na vysílání s rozlišením 4k a 8k. Ministerstvo se domnívá, že Japonsko bude první zemí na světě vysílající v rozlišení 4K v červenci 2014 z mistrovství světa v kopané, následované zkušebním vysíláním v rozlišení 8K veřejnoprávního vysílatele NHK v roce 2016. Cílem satelitního vysílání NHK je, aby se vysílání v rozlišení 8K (7680 x 4320 obrazových bodů) uskutečnilo v době olympijských her v roce 2020.

Travel Channel HD v platformě freeSAT by UPC Direct na Thoru 5

V úterý 30. 4. 2013, začal v platformě freeSAT by UPC Direct vysílat oblíbený dokumentární kanál Travel Channel HD v češtině (a v originálním anglickém a také maďarském audiu). Oficiální start proběhl 1. 5. 2013.

Sat info 03/2013

Krátce, stručně a aktuálně ke změnám na satelitním orbitu, ke kterým došlo v průběhu měsíce března a na začátku dubna.

Za výpadky satelitu Astra 3B mohlo vysílací zařízení Towercomu, nikoliv srážka s vyřazeným satelitem

Na apríla, 1. 4. 2013 uveřejnil web www.satCentrum.com příspěvek Do satelitu Astra 3B včera narazil vyřazený satelit externího publicista „Lipra“, který reagoval na výpadky ve vysílání dvou transponderů na satelitu Astra 3B. Distribučního (11,836 H) slovenských televizí a rádií distributora Towercom a DVB-S2 transponderu (12,109 H), přenášející pro platformu Skylink převážně programy ve vysokém rozlišení (HD).

Dne 2. 4. 2013 proběhlo odpojení HD programů od systému CryptoWorks

Provozovatel česko-slovenských satelitních platforem Skylink a CS Link, společnost M7 Group, odpojila dne 2. 4. 2013 5 HD programů z balíčku Digital – ČT 1 HD, ČT sport HD, Prima Family HD, Nova HD a Markíza HD. Tyto programy tak zůstávají nadále dostupné již pouze zákazníkům Skylinku a CS Linku na kartách Irdeto / ICE.

Óčko pokračuje v úspěšné spolupráci s operátorem SES

Společnost SES oznámila na začátku března prodloužení smlouvy s českým hudebním kanálem Óčko na další 3 roky. Stanice se sídlem v Praze vysílá nekódovaně přes flotilu satelitů ASTRA z orbitální pozice 23,5° východní délky. Nejsledovanější česká hudební televize vysílá ze satelitů ASTRA již od roku 2004. Pozice 23,5° východní délky je nejčastěji používanou orbitální pozicí na českém a slovenském trhu, kde zvýšila počet předplatitelů z 50 tisíc v roce 2006 na současných více než 2,5 milionů.

Regionalnitelevize.cz expanduje do dalších sítí

Významnou expanzi uskutečnil celoplošný kanál Regionalnitelevize.cz, který se věnuje zpravodajství ze všech koutů České republiky. Stanice začala vysílat také prostřednictvím pozemního vysílání (DVBT) na území Prahy a byla zařazena do nabídky UPC. Regionalnitelevizi.cz je nyní v Praze možno naladit na 46. kanálu z vysílačů Ládví, Strahov a Zelený pruh. V rámci sítě našeho největšího kabelového operátora, kterým je společnost UPC, jej pak nově může sledovat bezmála půl milionu domácností.


Ing. Václav Hrubec

Mírová 576
CZ - 768 21 Kvasice

tlf:
+420 602 772 492
CZ: dnes: Jáchym zítra: PetraSK: dnes: Leonard zajtra: Milica
Personalizace

Nastavit barvu:

Vyhledávání

Rubriky
Linky
Alternativní verze: Ostatní linky:

© VHR, 1997 - 2022, Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem - All rights reserved!