Ostatní

PF 2022

PF 2022

PF 2020

Ať je pro vás všechny nový rok 2020 lepší, jak ten odcházející, ať je u nás i nadále mír a ať se často potkáváme na tomto (nejen) satelitním webu!

Spokojené a klidné vánoční svátky!

Přeji všem spokojené a klidné vánoční svátky, hodně pohody a splnění všech přání! Václav Hrubec

Krásné Vánoce všem!

Šťastné a veselé Vánoce všem, pokoj, mír, zdraví, spokojenost a klid v rodinném kruhu vám všem přeje Václav Hrubec!

PF 2015

Ať je pro nás všechny nový rok 2015 lepší, jak ten odcházející a ať se často potkáváme na našem – vašem satelitním webu!

Veselé vánoce!

Klidné Vánoce a hodně zdraví, radosti a spokojenosti vám všem přeje Václav Hrubec.

PF 2014

Ať je pro vás všechny nový rok 2014 lepší, jak ten odcházející a ať se často potkáváme na našem – vašem satelitním webu!

Šťastné a veselé Vánoce

Přeji vám, ať vám vše vyjde v roce 2014, ať se Vám daří v rodinném životě, a také hodně zdraví a optimismu, a abychom se zase někdy potkali.

SES Astra vyzývá španělskou vládu k rozšiřování DVB-T

Satelitní operátor SES vyzval španělskou vládu, aby uspořádala nové veřejné tendry na rozšíření DVB-T do izolovaných oblastí po celé zemi. Tento krok si klade za cíl zabránit, aby odlehlé španělské oblasti, kde žije asi 1,2 miliónů obyvatel, zůstaly bez programů DVB-T.

Kozmický odpad (satelity) na 3D mape

Zatiaľ, čo na nízkej obežnej dráhe (do 300 km) dochádza pri vyradených družiciach alebo stupňoch nosných rakiet k samovoľnému upratovaniu (objekty sa približujú k Zemi kde v hustejších vrstvách atmosféry zhoria), situácia na vzdialenej geostacionárnej dráhe (36 tis. km) je presne opačná.

Čudné relácie v TV - Sex Box

Britský verejnoprávny vysielateľ Channel4 už odvysielal niekoľko dielov programu s názvom Sex Box. Je to ďalší program stanice, spadajúci pod iniciatívu "kampaň za skutočný sex", ktorá sa snaží vytvoriť protipól k pornografii.

Stáhněte si Skylink kalendář na rok 2013 s Nikol!

Jako na každý rok, tak i na rok 2013 vydala skupina M77, od 1. 1. 2013 sfůzovaná s M7 Group, oblíbený Skylink kalendář s modelkou Nikol. Pokud si ho chcete prohlédnout, můžete si jej stáhnout na webu satCentrum v sekci Bonus na stránce TV program

Fúze společností M77 Group S.A. a M7 Group S.A.

Fúze nemá žádný vliv na programovou nabídku, ceník ani služby zákazníkům Skylinku a CS Linku. Konsolidací obou společností získávají platformy CanalDigitaal, TV Vlaanderen, TéléSAT, AustriaSAT, Skylink a CS Link jediného vlastníka a provozovatele.

Úspěšný start rakety Ariane 5 s družicemi Eutelsat 21B a Star One C3

Kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám se start z kosmodromu ve Francouzské Guyaně uskutečnil až o den později - v sobotu 10. 11. 2012 ve 22:05 hod. SEČ. Start se povedl a raketa Ariane 5 s družicemi Eutelsat 21B a Star One C3 už míří na stanovenou orbitální pozici. Užitečná kapacita rakety Ariane 5 činila 9215 kg - z toho 8250 kg je hmotnost obou satelitů.

PF 2012

Do nového roku 2012 přeji všem návštěvníkům této stránky hodně zdraví, pak taky hodně pohody doma i v byznysu a v neposlední řadě i trochu toho pokakanýho štěstíčka, aby vše vyšlo podle představ!

Do kosmu odstartovaly první dva satelity navigačního systému Galileo

S jednodenním zpožděním odstartovala dne 21. 10. 2011 do kosmu z evropské kosmické základny ESA ve Francouzské Guyaně (kterou známe i ze startů Ariane se satelity Astra) ruská nosná raketa Sojuz. Ta má na palubě první dva satelity evropského navigačního systému Galileo. Navigační systém Galileo bude spolupracovat se starším americkým navigačním systémem GPS, má mít ale lepší parametry a umožnit navigaci i ve městech s vysokými budovami nebo v hustě zalesněném prostředí, s přesností do 2 metrů! Galileo má spolupracovat i s ruským systémem Glonass.

Tento způsob digitalizace zdá se mi býti poněkud neštastným

Na začátku prázdnin jsem se ocitl na severu Čech na lovu digitálního signálu. Přesto, že je Ústecko po Praze, Brně, Ostravě a Domažlicku pátým regionem, kde se už na ostro vysílá, připadá mi zatím ta ústecká digitalizace nešťastná jak to propršené léto klasika české literatury.

Vrtulník usadil na Bukovou horu anténu pro digitální vysílání

Akciová společnost RADIOKOMUNIKACE dnes osadila radiokomunikační objekt Buková hora novým UHF anténním systémem, který bude zajišťovat digitální vysílání. Vysílání tak pokryje DVB-T signálem území od středních Čech po severozápadní hranici s Německem. Nový anténní systém o maximálním výkonu 100kW (50 dBW) bude z Bukové hory šířit digitální vysílání na 58. kanále s kmitočtem 770 MHz. Signál pokryje více než 1 milion obyvatel zejména v severních Čechách.

Omluva UPC za nevydařené víkendové volné promo vysílání

Dnes odpoledne jsem krátce hovořil s tiskovým mluvčím společnosti UPC ČR, a.s. dr. Františkem Malinou a hovořili jsme i o nevydařené víkendové promo akci pro předplatitele UPC Direct. Zde je jeho omluva a vysvětlení...

Aktualizováno - Světový Symbol míru 17.3.2007 na Staroměstském náměstí v Praze

Při čtvrtém výročí začátku války v Iráku, 17.března, New York, La Paz, Sydney, Řím, Toronto, Mumbai, Bogota, Mexiko city, Nairobi a Praha byli mezi 60 městy, ve kterých se sešli tisíce lidí a zformovali obrovské lidské symboly míru a odzbrojení.

  • 1

Ing. Václav Hrubec

Mírová 576
CZ - 768 21 Kvasice

tlf:
+420 602 772 492
CZ: dnes: Jaromír zítra: ZlataSK: dnes: Ľuboš, Ľubor zajtra: Vladislav
Personalizace

Nastavit barvu:

Vyhledávání

Rubriky
Linky
Alternativní verze: Ostatní linky:

© VHR, 1997 - 2023, Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem - All rights reserved!